Lood elust enesest
 
   
 
 
 
 
   
 Kumu näitab filmi kunstnikust, kes kujundas Kanada identiteeti 
   
 
 
 
 
 
Kumu auditoorium


Pressiteade
9.05.2017


Kumu kunstiteemaliste filmide programmis jõuab sel kolmapäeval esimest korda Eestis ekraanile linateos Kanada kunstiajaloo ühest põnevamast maalijast Lawren Harrisest, kelle töid müüakse tänapäeval miljonite dollarite eest.

Aastatel 1885–1970 elanud kunstniku maalidel kujutatud põhjamaisest metsikust loodusest, üksteisega põimunud erksatest värvidest ning järvevete, taeva ja mäekülgede ulatuslikust sinast on saanud Kanada visuaalse identiteedi lahutamatud osad.

Dokumentaalfilm „Kus universum laulab: Lawren Harrise hingeline teekond” avab selle Kanada legendaarse rühmituse Group of Seven asutajaliikme müstilist maailma looja ja inimesena. Pooleteisetunnises filmis põimuvad 140 maali tema loomingust oma värvikate majade, metsiku looduse, kaugete randade, Kaljumäestiku taevalike tippude ja monumentaalsete Arktika jäämägedega. See on Lawren Harrise kunstiline ja hingeline teekond.

Kolmapäeval, 10. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidev seanss tuleb eksklusiivne, sest spetsiaalselt selleks puhuks saabuvad Eestisse filmi režissöörid Peter Raymont ja Nancy Lang. Nendega vestleb kunstiteadlane Jaak Kangilaski.

„Kumu dokumentaal” on iganädalane dokumentaalfilmide sari, mis keskendub kultuuriteemalistele linateostele. Sarja korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile seanssidele on prii.


Kumu Dokumentaal tänab:
Kanada 150, Kanada Suursaatkonna Esindus Eestis, Kultuurkapital, White Pine Pictures.

Lisainfo:
Hele-Mai Madisson
Kumu auditooriumi projektijuht
602 6023, 5330 7719
hele-mai.madisson@ekm.ee

Helmut Jänes
Pimedate Ööde Filmifestivali programmi koostaja
5623 7992
helmut.janes@poff.ee
 
 
 
 
 
   
 
Kumu auditoorium, Weizenbergi 34, 10127 Tallinn
Info: 6026022
 
   
 
   
 
      
                 kumu.poff.ee
 
   
 
 
  
 
 
   
 
Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata siit.